Μαρ 04, 2020
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)
Ένα Χάλκινο μετάλλιο, δύο 4ες θέσεις, μια 5η θέση, δύο συμμετοχές

σε τελικούς, ισοφάριση προηγουμένων ρεκόρ και επίτευξη νέων είναι ο απολογισμός της συμμετοχής των αθλητών και αθλητριών του ΓΑΣ Χολαργού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου 2020.

Ένα μεγάλο ΕΥΓΕ σε όλα τα παιδιά του συλλόγου  του  ΓΑΣΧ που πήραν μέρος στο πρωτάθλημα, τόσο για τις επιδόσεις-θέσεις που πέτυχαν όσο και για τη γενικότερη εικόνα τους.

Αναλυτικά:

1η ΜΕΡΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΉΜΑΤΟΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ (ΣΕΦ 28-2-2020) Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου 2020 για τον σύλλογο μας, με την πρόκριση στον τελικό των 60μ για τους πρωταθλητές μας Τάσο Δαμίρη (χρόνος 7"07) και Γιάννη Ζαχαρία (χρόνος 7"11) στον οποίο κατέλαβαν τη 10η και τη 12η θέση αντίστοιχα, ενώ ο Γιώργος Τσιρούλης στον πρωινό προκριματικό πέτυχε πολύ μεγάλο ατομικό ρεκόρ στα 400μ. με 51"10!!! Επίσης στα πρωινά προκριματικά αγωνίστηκαν στα 60μ. οι Κώστας Κουτσούμπας (χρόνος 7"32), Ευαγγελία Συργκάνη (χρόνος 8"31) και Ζωή Λιούγκου(χρόνος 8"59) ενώ στα 400μ. πήρε μέρος ο Διονύσης Ζήκας (χρόνος 52"11).

2η ΜΕΡΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ(ΣΕΦ 29-2-2020)

Ανεπανάληπτες στιγμές για τον σύλλογό μας κατά τη διάρκεια της 2ης και τελευταίας ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος αφού οι πρωταθλητές μας πραγματοποίησαν εκπληκτικές εμφανίσεις!!!! Ο Γιώργος Λεκκός για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ανέβηκε στο βάθρο των νικητών, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα των 200μ. με επίδοση 21"93 (ισοφάριση ατομικού ρεκόρ κλειστού στίβου) και μάλιστα σε έναν δύσκολο τελικό, αποδεικνύοντας ότι δίκαια βρίσκεται στη κορυφή!!!

Η Ευαγγελία Βαρβάρα πήρε την 4η θέση στο πένταθλο με 3104 βαθμούς (ατομικό ρεκόρ) αγωνιζόμενη με σύσπαση στη γάμπα μόλις από το 2ο αγώνισμα του προγράμματος!!!!

Τι να πει κανείς για τη Ευαγγελία που έδειξε σε όλους τι θα πει μαχητικότητα, ψυχή, αγάπη για τον στίβο!!!

Η ομάδα της σκυταλοδρομίας 4 x 400μ.των ανδρών, αποτελούμενη από τους Γιάννη Ζαχαρία, Κώστα Κουτσούμπα, Γιώργο Τσιρούλη και Διονύση Ζήκα κατέλαβε την 5η θέση με την καταπληκτική επίδοση 3'25"96 (μεγάλο ρεκόρ συλλόγου).

Η ομάδα της σκυταλοδρομίας 4 x 400μ.των γυναικών αποτελούμενη από τις Ναυσικά Μπογδάνη, Γιώτα Ξενάκη, Μαρία Αντωνοπούλου και Χρυσή Χουδελούδη (και οι τέσσερις ανήκουν στην κατηγορία Κ18 των κορασίδων) κατέλαβε την 4η θέση με την πολύ καλή επίδοση 4'33"76!!

Επίσης στα πρωινά προκριματικά των 200μ. πήραν μέρος ο Ζαχαρίας Γιάννης (χρόνος 22"80), ο Βλάχος Βασίλης (χρόνος 22"94), ο Κουτσούμπας Κωνσταντίνος (χρόνος 22"98) και η κορασίδα Μπογδάνη Ναυσικά (χρόνος 28"00-μεγάλο ατομικό ρεκόρ!!!).

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του συλλόγου  που πήραν μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου 2020, για τις επιδόσεις τους, τις θέσεις που κατέλαβαν και πάνω απ’ όλα για τη νοοτροπία νικητή αλλά και το γνωστό ήθος τους, χαρακτηριστικά που αντιπροσωπεύουν τον ΓΑΣ Χολαργού!!!!

Συγχαρητήρια και στους άξιους προπονητές  Κοκορέτση Κώστα, Καλοχέρη Όλγα, Καλτζίδη Ανέστη και Βανταράκη Αντώνη.